Křest knihy "Aktuální otázky sociálního podnikání v ČR"

V pátek 23.3.2018 jsme před schůzí předsednictva Dobré volby 2016 pokřtili v denním stacionáři Linie radosti z.s. knihu "Aktuální otázky sociálního podnikání v ČR" autorů Šárky Dořičákové a René Pastrňáka. Kmotrem knihy se stal předseda Dobré volby 2016 Pavol Lukša.

Povedlo se. V prosinci byla vydána a v lednu se začala prodávat jedna z nejaktuálnějších publikací v současnosti týkající se sociálního či inkluzivního podnikání. Autoři Šárka Dořičáková a René Pastrňák nazvali tuto publikaci Aktuální otázky sociálního podnikání v České republice. Publikace není jen kompilátem filozofických východisek či ekonomické historie, ale obsahuje především aktuální informace z oblasti legislativy, přístupů zastřešujících organizací a výčet kroků, které musí podnikatel zvládnout, aby se mohl nazývat sociálním podnikatelem.

Starosta Čeladné Pavol Lukša díky své dlouholeté zkušenosti nejen v oblasti lokální politiky chápe nutnost neustálého rozvoje nejen komunitní či lokální ekonomiky, ale i rozvoje sociálního podnikání. Sociální podnikání jako jeden z hlavních cílů považuje začleňování znevýhodněných na pracovní trh a zvyšování a udržování jejich pracovního potenciálů. Proto v pátek 23. března 2018 pokřtil v prostorách sociálního podniku Dílny radost publikaci s přáním vysokého prodeje a brzkého dotisku a autorům další činorodou práci na poli inkluze a podpory znevýhodněných.


Vytisknout