Proč kandiduji...

LUKŠA

DO SENÁTU

LUKŠA

DO SENÁTU

PROČ KANDIDUJI...

Image

Inspirace z Čeladné

Možná si vybavujete novinové titulky z roku 2000, otvíráky ve všech novinách o starostovi Pavolu Lukšovi, který učinil z Čeladné nejzadluženější obec v zemi. Novináři i bez věšteckých koulí „věděli“ a předpovídali, že Čeladná pod mým vedením brzy zbankrotuje a dopadne jako pověstná Rokytnice nad Jizerou.

My si tehdy vzali cca 130milionový úvěr, abychom na místě bývalých vojenských skladů vybudovali nové náměstí s byty, nebytovými prostorami a na tehdejší dobu luxusní dům s pečovatelskou službou pro seniory. Hodnota celé investice se vyšplhala na více než čtvrt miliardy korun, na vesnici s rozpočtem 12 miliónů korun celkem nevídané. Tato investice nepřinesla obci bankrot – nikdy jsme se při splácení úvěru nezpozdili s jedinou splátkou, ale naopak pokračovali v dobudovávání infrastruktury v naší obci. Desítky milióny korun šly do modernizace základní školy, vybudovali jsme novou školku a sportovní halu, kompletně zrekonstruovali Památník Josefa Kaluse a opravili kilometry místních komunikací, no a… letos v září zaplatíme poslední splátku onoho úvěru, který ukázal, že štěstí přeje připraveným a odvážným.

Proč do Senátu

Doby, kdy měl náš region v Praze svůj silný hlas, jsou dávno pryč. Vzpomeňme na primátorku Třince Věru Palkovskou, kterou respektovaly a dodnes uznávají všechny vlády, nebo na „naše“ ministry Martina Římana a Sváťu Němečka. Nemuseli jste s nimi souhlasit, ale věděli jste, že se za náš region Sněmovně i ve vládě rvou jako lvi (nebo lvice).

Rád bych na jejich práci navázal.

Image

„Co řekne, to platí.“

PAVOL LUKŠA

STAROSTA OBCE ČELADNÁ
kandidát pro volby do Senátu
Image