ČELADNÁ

Rozhodnutí, proti přání občanů

VV Pokud vím, tak Parlament České republiky s jakýmikoliv limity pro přijetí běženců nesouhlasil. A tak nezbývá, než se zeptat.

Je opravdu ministr Babiš jediný, který se proti tomuto zvláštnímu rozhodnutí postavil? Ostatní ministři, včetně premiéra, slepě poslouchají přání Evropské unie? A toto máme očekávat i po zbytek jejich vládní anabáze? Francie ani Německo nejsou daleko od našich hranic. Až do nedávna nehlídané hraniční přechody jsou zajisté pro utečence velkým lákadlem. Samy příslušné orgány potvrzují, že teroristickým útokům nelze zabránit. Lidé ze zemí, které dnes rozvracejí války a hlad, mají zcela jiné náboženství a priority hodnot nežli my. Jedna z posledních vražd, kdy zabili kněze přímo v kostele, je varováním pro všechny, kteří si hrají s myšlenkou přijmout k nám další běžence. Již před pár měsíci jsme byli pouze odrazovým můstkem pro jejich odchod do Německa, které jim dodnes odmítá dát azyl. Lidé si bezesporu mají pomáhat, ale právě v naší zemi je množství těch, kteří si svoji situaci nezavinili sami, ať už se jedná o ztrátu zaměstnání či zdravotní problémy.

Teprve až budeme mít vše takříkajíc vyřešeno doma, je možné začít takto razantně pomáhat ostatním, kteří přicházejí ze zemí, kde nikdy nebudeme mít jistotou, zda pod pláštíkem tichého člověka se neskrývá bojovník Islámského státu připravený na pokyn zabíjet. A proto žádejme po představitelích vlády vysvětlení, neboť na svá vládní křesla zasedli díky těm, kteří jim ve volbách dali důvěru. Ohlasy občanů teď rozhodně nesvědčí o tom, že jejich náruč je otevřena přijmout další uprchlíky.

 

Image